- Úvod
- Všechno zboží
- Prsten Jin - Jang rytý
Prsten Jin - Jang rytý

- Kompletní specifikace
- Komentáře 0
- Související zboží2
- Prsten Jin - Jang rytý876 Kč
Prsten Jin - Jang rytý
Průměr symbolu 16 - 17 mm, váha při vel.: 54 cca 6,77 g, Ag 925/1000
Nezapomeňte prosím zvolit velikost kterou požadujete. Děkujeme
Pokud potřebujete velikost, která není v tabulce zvolte poslední možnost ? a požadovanou velikost uveďte prosím do poznámky k objednávce.
Možnost soupravy s přívěskem a náušnicemi.
Nabízíme také možnost objednat rhodiování zde na odkazu: RHODIUM
Galvanické pokovení rhodiem pro šperky zakoupené u Nás.
Cena je za kus ( bez ohledu na velikost prstenu)
Koncept jin - jang má původ v dávné čínské filosofii a popisuje dvě navzájem opačné a doplňující se síly, které se nacházejí v každé živé i neživé části vesmíru.
Jin (čín. /; tmavé místo, severní svah (kopce), jižní břeh (řeky), zamračené, zahalené) je tmavší element; působí smutně, pasivně, tmavě, žensky a koresponduje s nocí. Jin je často symbolizovaný vodou a zemí.
Jang (čín. /; světlé místo, jižní svah (kopce), severní břeh (řeky), sluneční světlo) je světlejší element; působí vesele, aktivně, světle, mužsky a koresponduje se dnem. Jang je často symbolizovaný ohněm a větrem.
Jin (ženskost, tma, pasivní síla) a Jang (mužská, světlá, tvořivá síla) jsou popisem doplňujících se opaků a nejsou absolutní proto jakákoliv dichotomie jin a jang bude z jiné perspektivy vypadat opačně. Proto se výše uvedené pojmy k Jin a Jang neberou doslovně. Všechny síly v přírodě mají oba dva stavy a tyto stavy jsou v neustálém pohybu. Na západě se často Jin a Jang zobrazuje nepřesně jako zlo a dobro. Nesprávná je i interpretace symbolu ve smyslu barev tchaj-ťi tchu nesymbolizuje černou a bílou (nebo červenou) barvu jako opak (černá není neexistence bílé), ale symbolizuje v analogii tmu a světlo (tma je neexistence světla a naopak).
( Zdroj: wikipedie )