Vážení zákazníci, pro objednávky s úhradou v EUR zvolte prosím měnu vpravo nahoře. Dopravu Slovensko + EU a platbu SK + EU převodem do FIO banky. Děkujeme
  1. Úvod
  2. Přívěsky
  3. HOROVO OKO - Vedžat

HOROVO OKO - Vedžat

Stříbrný přívěsek symbol HOROVO OKO

Stříbrný přívěsek symbol HOROVO OKO (Vedžat) Ag 925/1000 cca 1,05 až 1,35 g Nabízíme také možnost objednat rhodiování zde na odkazu: RHODIUM Galvani... celý popis
Nejsme plátci DPH
419 Kč
ks
Číslo produktu:0095
Materiál:Stříbro Ag 925/1000
Doba dodání:7 pracovních dní
Dostupnost:Zakázková výroba
Kompletní specifikace

Stříbrný přívěsek symbol HOROVO OKO

(Vedžat)

Ag 925/1000 cca 1,05 až 1,35 g

Nabízíme také možnost objednat rhodiování zde na odkazu: RHODIUM

Galvanické pokovení rhodiem pro šperky zakoupené u Nás.

Cena je za kus ( bez ohledu na velikost )


 width=

Horovo oko (Vedžat)

 

Horovo oko (podle některých pramenů původně Réovo oko, vedžat, udžat, ang. wedjat, utchat) je staroegyptský ochranný symbol a odznak královské moci.

Vedžat (často uváděno v překladu z egyptštiny jako Horovo oko) je mnohovýznamový staroegyptský posvátný symbol spojovaný s bohem Horem. Někdy splývá s v mytologii také hojně využívaným (i když pro specificky královské souvislosti výlučnějším) Reovým okem vztahujícím se k bohu Reovi, jindy je však třeba oba symboly od sebe odlišovat. V základní podobě jsou mu přisuzovány dva rozdílné významy: jednak je součástí usirovského mytologického okruhu, v němž Hor ztratil při bojích se Sutechem své oko, jednak je kosmologicky v souvislosti s pojetím Hora jako nebeského boha chápáno jako kosmické těleso (Slunce a Měsíc). Vedle toho bylo užíváno také jako matematický symbol.

Starověcí Egypťané věřili, že tento symbol nezničitelnosti napomůže jejich znovuzrození. Toto přesvědčení vycházelo z legendy o boji bohů Hora se Sutechem, při kterém Hor ztratil oko. Později byl schopen opět vidět (díky bohyni Hathor), a tím se "mizející a obnovující se zrak" Horova oka stal symbolem "života a vzkříšení".

Motiv Horova oka se často objevoval na staroegyptských výtvarných dílech a stejně často se používal i při tvorbě magických předmětů.

zdroj (wikipedie)

KONTAKTY
Petr Pospíšil
Jindřichova 6, Brno, 616 00
tel: +420 608 422 538
Aufler@seznam.cz
Jsem řádně registrován
na puncovním úřadě.
Registrační číslo na PÚ: 05920/2
IČO: 67511252
PUNCOVNÍ ZNAČKY

PUNCOVNÍ ÚŘAD

PUNCOVNÍ ZNAČKY

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz