Vážení zákazníci, pro objednávky s úhradou v EUR zvolte prosím měnu vpravo nahoře. Dopravu Slovensko + EU a platbu SK + EU převodem do FIO banky. Děkujeme
 1. Úvod
 2. Přívěsky
 3. PENTAGRAM

PENTAGRAM

Stříbrný přívěsek PENTAGRAM

Stříbrný přívěsek PENTAGRAM Ag 925/1000, cca 1,60 až 1,80 g, průměr cca 22 mm Nabízíme také možnost objednat rhodiování zde na odkazu: RHODIUM Galvan... celý popis
Nejsme plátci DPH
606 Kč
ks
Číslo produktu:0091
Materiál:Stříbro Ag 925/1000
Doba dodání:7 pracovních dní
Dostupnost:Zakázková výroba
Kompletní specifikace

Stříbrný přívěsek PENTAGRAM

Ag 925/1000, cca 1,60 až 1,80 g, průměr cca 22 mm

Nabízíme také možnost objednat rhodiování zde na odkazu: RHODIUM

Galvanické pokovení rhodiem pro šperky zakoupené u Nás.

Cena je za kus ( bez ohledu na velikost )

Jako pentagram se označuje pěticípá hvězda nakreslená pěti přímými tahy. Je prastarým magickým a ochranným znamením. Slovo pentagram pochází z řeckého slova πεντάγραμμον (pentagrammon), znamenajícího přibližně pět přímek.

 

 1. Pokud je pentagram zakreslen s pátým cípem nahoru – tedy na sever –, je považován za tzv. čistý pentagram, symbol bílé magie a ochrana před ďáblem a zlými silami. Bývá do něj i zakreslován člověk s rozpjatýma rukama nebo jen dlaň. V souvislosti s magií bývá označován jako „planoucí hvězda mágů“ nebo „muří noha“. Ve Skandinávii se kreslil na dveře domů jako ochranu proti démonům a trolům. Magický pentagram je opsán božským jménem TETRAGRAMMATON, případně hebrejským písmem jod-hé-vau-hé (JHVH).

 2. Obrácený pentagram – je znakem černé magie nebo také satana. Bývají kolem něj zakreslena jména Samael a Lilith. Samael je pekelný kníže nejblíže stojící samotnému Satanovi. Podle rabínské tradice je Samael totožný s Andělem smrti a měl být také skutečným otcem Kaina.

 3. Je nejčastějším symbolem novopohanského náboženství Wicca.

 • Symbolika čísla 5 (penta), které přesahuje sílu čtyř základních živlů, pátým živlem je vesmírná energie (život) nebo také éter. Čísla v závorkách označují síly živlů. Pět je nejsilnější. Živly jsou: voda (5), Země (4), vzduch (3), oheň (2) a vesmírná energie (1). Voda a vzduch mají stejnou sílu.

 • Každý jeho cíp představuje jedno období života (zrození, zrání, dospělost, stárnutí, smrt).

 • Symbol Venuše, bohyně matky (planeta Venuše opíše na obloze za osm let pětiúhelník).

 • Jakožto uzavřená forma byl také někdy symbolem Krista (pět cípů mohlo symbolizovat pět svatých Kristových ran).

 • Symbol směrů vpřed, vzad, vlevo, vpravo a vzhůru (podle postavení planet Jupiteru, Merkuru, Marsu, Saturnu a Venuše).

 • Pentagram otočený vzhůru nohama, čili stojící na jednom cípu a do něj vložená hlava mendského kozla, zpodobněná E. Levim, se nazývá Bafometova pečeťa používá se jako symbol satanismu a ďábla. Babhomet (kozomet) je jméno údajné modly templářů někdy též nazývané Baal, které je odvozeno z řeckého „bafé“ a „metis“ znamenající ohnivý křest. Zjev Baphometův je popisován různě, podle protokolů z procesu s templáři to byla lidská hlava s bílým vousem, posazená na ženském těle, v rukou držela slunce a měsíc spojené zlatým řetězem. Symbolický význam by mohl znít asi takto: Duch (hlava) v aktivním spojení s hmotným tělem ovládá hvězdné síly neboli astrální oheň. Jedna z Baphometových soch je instalována v průčelí pařížského kostela Saint-Merri, byla však zhotovena až v 19. století. Tento význam však vznikl už při příchodu církve, která se snažila zničit pohanskou víru.

 • Označuje 5 údů člověka: hlava, dvě ruce a dvě nohy.

 • Pentagram zakreslený v kruhu má ochranný význam.

Zdroj wikipedie


Pokud máte zájem objednat i řetízek, vybírejte prosím v oddílu: Řetízky a náramky.

Na přání lze objednat i obrácený pentagram – stačí to uvést do poznámky k objednávce.

 

 

 

KONTAKTY
Petr Pospíšil
Jindřichova 6, Brno, 616 00
tel: +420 608 422 538
Aufler@seznam.cz
Jsem řádně registrován
na puncovním úřadě.
Registrační číslo na PÚ: 05920/2
IČO: 67511252
PUNCOVNÍ ZNAČKY

PUNCOVNÍ ÚŘAD

PUNCOVNÍ ZNAČKY

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz