Vážení zákazníci, pro objednávky s úhradou v EUR zvolte prosím měnu vpravo nahoře. Dopravu Slovensko + EU a platbu SK + EU převodem do FIO banky. Děkujeme
  1. Úvod
  2. Nákup, registrace a doprava
  3. Nevyzvednuté zboží na dobírku
Nevyzvednuté zboží zaslané na dobírku

Věřte, že každé objednávky si velice vážíme. Nejsme překupníci, ale výrobce, který své výrobky vyrábí po objednání(a následně expedují) vlastní rukou. 

 

Plánujete, že si objednáte na dobírku s tím, že si to ještě necháte projít hlavou a když se rozhodnete, že ho vlastně nechcete, tak si jej prostě nevyzvednete?

 

Co si o tom myslí zákon:

Citujme § 2118 zákona č. 89/2012 Sb.:
ZÁVAZKY Z PRÁVNÍCH JEDNÁNÍ
Povinnosti kupujícího
§ 2118
"Kupující zaplatí kupní cenu a věc převezme."

Nepřevzetím zásilky byste výše zmíněný zákon porušil/a!

 Mimo jiné nelze odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího, nebo pro jeho osobu.

Od našeho e-shopu Vám v emailu potvrzujícím odeslání zboží poskytneme číslo zásilky a odkaz na přímé sledování pohybu zásilky. Přepravce Vás pak SMS zprávou bude informovat o doručování zásilky. Také Vás informujeme emailem o případném uložení zásilky při nezastižení. Zásilku je možné vyzvednout během 15 dní, nebo požádat o prodloužení úložní doby, či opakované doručení.

 

Přestože je to Vaše zákonná povinnost, zásilku jste si nevyzvedl/a

Nyní jsou 2 možnosti, jak toto vyřešit:


1. O objednávku máte zájem:

Zboží Vám znovu zašleme. Pouze ale s platbou předem bankovním převodem. Cena objednávky bude navýšena o přiměřenou kompenzaci za nevyzvednutou zásilku.

2. O objednávku nemáte zájem:

Zde je situace  komplikovanější. To, že zásilku nepřevezmete, neznamená, že jste ji stornovali nebo že jste odstoupili od kupní smlouvy. Znamená to jen to, že jste kupní smlouvu hrubě porušili, dle § 2118 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb. občanský zákoník (nový).

Odesláním objednávky a jejím následným přijetím a potvrzením naším e-shopem vznikla platná kupní smlouva v plném rozsahu účinná dle našich obchodních podmínek, které jste odsouhlasil/a v posledním kroku před odesláním objednávky, a dle aktuálně platných zákonů České republiky.

Z Vaší strany náš e-shop nezaznamenal jakoukoliv žádost o změnu či stornování objednávky - a to ani do doby odeslání naším obchodem a ani následně do doby nejzazšího vyzvednutí uložené zásilky na poště.

Dle zákona má náš obchod právo na kompenzaci vynaloženého poštovného a balného od kupujícího, tedy od Vás. Tato kompenzace je právně vymahatelná, protože jste nevyzvednutím zboží porušil/a kupní smlouvu.

Proto Vás žádáme, abyste provedl/a platbu kompenzace se zaslanými platebními údaji v co nejbližší době - vyhnete se tak komplikacím.

Pokud nemáte možnost peníze zaslat převodem je možné to učinit na poště složenkou - Poštovní poukázkou  A (Služba je určena k převodu peněz na účet v rámci vnitrostátního platebního styku. Odesílatel složí hotovost, příjemci připíšeme částku na účet.)

 

Pokud nezaplatíte kompenzaci nebo si nenecháte zboží zaslat znovu, nastane následující:

Aktuálně platné zákony České republiky dávají obchodům možnost se bránit proti nezodpovědným zákazníkům, kteří zásilku na dobírku nepřevezmou, nebo nevyzvednou.

Jelikož jste porušil/a platnou smlouvu, lze to řešit následujícími třemi způsoby:
1. Postoupení pohledávky agenturám, které se  specializující  na vymáhání pohledávek od dlužníků.
2. Soudní cestou.
3. Zaplacení našemu e-shopu kompenzaci poštovného.

Body 1 i 2 jsou sice zdlouhavé a částka pro uhrazení se výrazně zvýší, ale pro nás dosti efektivní. (Nebyl/a byste první ani poslední.)

Bod 3 je pro Vás možnost nejpřijatelnější a nejlevnější.

Po tom, co se Nám nevyzvednuté zboží vrátí, Vám zašleme email, shrnující všechny body uvedené v tomto článku.

V této chvíli proti Vám nebude zahájeno žádné řízení pro vymáhání pohledávky. Pevně věříme ve Vaši čestnost a zodpovědnost a také, že kompenzaci poštovného uhradíte.

 

Věříme, že máte  právo vědět, jaké důsledky může mít neplnění uzavřené smlouvy, byť je to smlouva kupní, uzavřená s internetovým obchodem.

Obchodní podmínky Aufler: 5.13

V případě nepřevzetí zboží zaslané na dobírku na základě uzavření kupní smlouvy mezi eshopem a kupujícím dle § 2118 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb. občanského zákoníku, budou vzniklé náklady za marné pokusy o doručení vymáhany prostřednicvím Online Vymáhací Agentury a to umístěné na adrese NeatGravity.com a to ve výši vyčísleného poštovného v objednávce plynoucí z této smlouvy. V případě, že eshop nabízí v rámci reklamní akce poštovné ZDARMA podmíněné nákupem zboží v určité výši, bude účtováno obvyklé poštovné, které platí mimo reklamní akci.
                        

KONTAKTY
Petr Pospíšil
Jindřichova 6, Brno, 616 00
tel: +420 608 422 538
Aufler@seznam.cz
Jsem řádně registrován
na puncovním úřadě.
Registrační číslo na PÚ: 05920/2
IČO: 67511252
PUNCOVNÍ ZNAČKY

PUNCOVNÍ ÚŘAD

PUNCOVNÍ ZNAČKY

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz